Taśmowarka akumulatorowa Taśmowanie ładunków taśmą PP i PET

Taśmowarka akumulatorowa

Spinarka akumulatorowa – bandownica akumulatora przeznaczona jest do spinania taśmą ładunków:
ładunków na paletach np kartonów, worków, big-bagów;
cegły, kostki brukowej, krawężników betonowych płyt chodnikowych itp;

zamykania kartonów z produktem lub spinania z sobą kilku kartonów;
spinania profili metalowych i stalowych;
mocowania na paletach skrzynek i kartonów z owocami i warzywami:

Elektryczna wiązarka taśmy sprawdzi się tam, gdzie liczy się precyzyjne zabezpieczanie ładunku, wygoda i łatwość i szybkość pakowania oraz mobilność urządzenia pakującego.

Bandownice akumulatorowe – akumulatorowe spinarki taśmy

Elektryczne akumulatorowe wiązarki taśmy z tworzywa PP i PET zapewniają trwałe i wytrzyma zgranie taśmy bez użycia spinek. Odporność zgrzewu to 80 % wytrzymałości użytej taśmy. 

Taśmowarki do spinania ładunków taśmą PP I PET.
Napinarka taśmy pakującej
Taśmowarka akumulatorowa
Taśmowarka akumulatorowa

Bandownica akumulatorowa - zalety

Bandownica akumulatorowa jest wygodnym urządzeniem, które umożlIwia prowadzenie procesu pakowania w dowolnym miejscu bez konieczności „wędrowania” z elektrycznym przewodem zasilającym. Taśmowanie może być prowadzone dosłownie wszędzie, zależnie od potrzeb,  np. nawet już na pokładzie samochodu ciężarowego.
Urządzenie wyposażone jest w łatwy w obsłudze intuicyjny panel dotykowy sterowania.  

Taśmowarka akumulatorowa

Bandownice elektryczne - zastosowanie

Wiązarka akumulatorowa do taśmy spinającej przeznaczona jest  do spinania ładunków, zarówno pojedynczych kartonów, jak i kilku kartonów z sobą oraz ładunków o sporych gabarytach. Ręczna Ręczna wiązarka akumulatorowa  może pracować w temperaturach od-10°C do +40°C, w warunkach wilgotności względnej do 90%.

taśma plastikowa do taśmowania ładunków

Bandownice elektryczne – parametry stosowanej taśmy PET

Bandownice akumulatorowe zależnie od typu spinają ładunek przy użyciu taśmy PP lub PET o szerokości od 13 do 32 mm i grubości od 0,5 do 1,4 mm.

Polecamy stosowanie taśmy poliestrowej PET

Taśma poliestrowa PET – jest wysoce wytrzymała na zerwanie – znakomicie zastąpiła taśmy stalowe.

Poliester jest materiałem niezwykle  – odpornym nie ulega destrukcji w wyniku działania promieni słonecznych, wysokich lub niskich temperatur oraz wilgotności.

Taśma PET do bandowania  jest elastyczna – rozciągliwa ok. 15 %, dzięki tej elastyczności nie ma ryzyka rozluźnienia ładunku podczas transportu. u.

Taśma spinająca PET  poliestrowa jest wykorzystywana do opasywania wielu rodzajów ładunków, np: tarcica, deska tarasowa, kształtowniki metalowe, arkusze blach, płyty drewnopochodne, cegły, krawężniki i bloczki betonowe, bele papieru, meble, urządzenia AGD itp.

Bandownice akumulatorowe – nasze marki

SIAT to włoska firma założona w 1970 r. należąca do koncernu Maillis. Jest uznanym światowym producentem urządzeń to taśmowania, owijarek palet i maszyn do zaklejania kartonów.

ITATTOOLS jest włoska firma założona w 2006 r, producent narzędzi do spinania taśmą.
Produkuje narzędzia do spinania taśmą, zasilane bateryjnie, pneumatycznie i ręcznie, odpowiednich do prawie każdej taśmy plastikowej, stalowej i tekstylnej.

STRAPEX – szwajcarska firma założona w 1955 r. dostarcza rozwiązania systemowe i usługi w zakresie zabezpieczania towarów. Oferuje urządzenia przenośnie i stacjonarne do taśmowania oraz maszyny do owijania folią stretch.

Wiązarka akumulatorowa ITA 20

Taśmowarka akumulatorowa ITATOOLS ITA20

Taśmowarka akumulatorowa ITATOOLS (prod. Włochy) model ITA 20 to najbardziej znane akumulatorowe urządzenie do spinania taśmą plastikową, używane na całym świecie.
Niezawodne, wydajne i skuteczne, ITA 20 jest narzędziem do owijania taśmą o średnio-niskim napięciu, odpowiednim dla taśm 13mm i 16mm, PP i PET, działającym w trybie ręcznego napinania.
Łatwe w obsłudze, nawet jedną ręką, ITA 20 znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak kartony, przemysł szklany i ceramiczny, opakowania spożywcze, owoce i warzywa oraz wiele innych sektorów.
Wysokowydajny i trwały akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2Ah zagwarantuje dużą liczbę cykli pracy na jednym ładowaniu, bez efektu pamięci akumulatora.
ITA 20 wykorzystuje technologię zgrzewania ciernego, która gwarantuje wysoką efektywność zgrzewania.
Regulowane napięcie (600N – 2200N). Szerokość taśmy 13 i 16 mm.

Wiązarka akumulatorowa STRAPEX STB-71 do taśm PP i PET

Wiązarka akumulatorowa STRAPEX STB-71 do taśm PP i PET

Taśmowarka akumulatorowa – wiązarka Strapex (prod. Szwajcaria) model  STB 71 generacji ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania ładunków taśmami PP/PET, przeznaczone do lekkich zastosowań. Siła naciągu 150-1200 regulowana Nm jest odpowiednia do taśmowania takich ładunków jak artykuły spożywcze, owoce w kartonach i na paletach. Sterowanie intuicyjnym panelem dotykowym, pozwalającym na łatwą zmianę parametrów pracy, zmienną szybkością naciągania i zapamiętywaniem preferowanego sposobu opasywania.
W zależności od zastosowania istnieje możliwość ustawienia następujących trybów pracy: automatyczny, półautomatyczny, ręczny, soft.

Spinarka akumulatorowa Siat GT One

Automatyczne urządzenie bateryjne do spinania taśmą PP/PET Siat GT One

Automatyczne urządzenie bateryjne do spinania taśmą PP/PET Siat GT One (prod. Włochy).
Akumultorowe Bateryjne urządzenie do wiązania taśmą z możliwością ustawienia trybu pracy w zależności od zastosowania: automatyczny, półautomatyczny, ręczny i soft (lekki). Cykl wiązania odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku (w trybie automatycznym lub półautomatycznym). Taśmowarka akumulatorowa jest łatwa w obsłudze i regulacji. Doskonale wyważona, można wykonywać zarówno pionowe jak i poziome wiązanie taśmą PP i PET. Taśmowarka akumulatorowa napędzana jest bezszczotkowym silnikiem zasilanym najnowszym akumulatorem Li-Ion.

Taśmowarka akumulatorowa Dane techniczne

Typ ładunków: ladunki płaskie i okrągłę
Rodzaj i szerokość zgrzewanej taśmy: PP/PET, od 10 mm do 16 mm
Grubość taśmy: od 0,5 mm do 1,10 mm
Zakres regulacji naciągu: 500-2750 N.
Minimalny naciąg: tryb soft 500 N
Maksymalna prędkość napinania: 13 m/min
Typ zgrzewu: zgrzew cierny
Waga: 3,7 Kg (z akumulatorem)
Bateria: Akku Power SP3 14,4 V – 4,0 Ah Li-Ion

Jak wybrać właściwe urządzenie do taśmowania?

Bandownica akumulatorowa Itatools ITA21

Z nami wybierzesz optymalne rozwiązanie.

Elektryczne taśmowarki różnią się przede wszystkim maksymalną siłą naciągu taśmy oraz jej szerokością.
Oczywiste jest, że inny napinacz taśmy stosowany jest do taśmowania lekkich delikatnych ładunków, a inny do  np. bloczków betonowych.
Można starać się dobrać urządzenie samodzielnie, przeglądając parametry poszczególnych taśmowarek, jednak lepiej zdać się na naszą wiedzę i doświadczenie.

Aby wybrać właściwe urządzenie, proszę podać nam rodzaj pakownego produktu, sposób pakowania, ilość opakowań.
Pomocne mogą być także fotografie pakowanych wyrobów.
Wyślij do nas zapytanie bizera@vp.pl

Wózek odwijacz do taśmy PP i PET

Wózek odwijacz do plastikowej taśmy opakowaniowej

Nie zapomnij o wyposażeniu stanowiska w wózek do taśmy.

Wózek odwijacz do taśmy z tworzyw sztucznych jest niezbędny w procesie pakowania. Wyposażony w szpulę na której mieści zwój standardowej taśmy pakującej. Kółka jezdne ułatwiają przemieszczanie urządzenia. Półka na górze przeznaczona jest do umieszczenia na niej paskowacza.

Odwijak do tąśmy PET

Zobacz inne nasze produkty.